Zastrzyk dobrego wyglądu, czyli kilka słów o mezoterapii

Zbyt szybki tryb życia, palenie, picie alkoholu, brak snu — to tylko niektóre czynniki wpływające na wygląd naszej skóry. To wszystko jednak sprawia, że niestety nie zawsze jesteśmy w stanie dbać o nią tak, jak powinniśmy, a z czasem boimy się spoglądać w lustro, bo widzimy w nim odbicie człowieka, który wygląda dużo starzej niż powinien. To co prawda  najmniej optymistyczna wersja, ale jak się okazuje — niezwykle często spotykana, dlatego znaleziono doskonały sposób, aby temu przeciwdziałać.

Oczywiście, różnorodne kremy są w stanie w niewielkim stopniu polepszyć kondycję skóry, ale nie możemy liczyć na żadne spektakularne efekty, bo spotka nas jedynie ogromne rozczarowanie.

Czar reklam sprawia, że wydajemy tylko duże sumy pieniędzy na domowe kuracje odmładzające, liftingujące i nawilżające, ale po jej zakończeniu nie zauważamy żadnej poprawy. Fakt ten z resztą zbytnio nie dziwi, ponieważ prawdziwe kosmetyki, które są w stanie pomóc nie są dostępne dla przeciętnego człowieka, ponieważ po pierwsze — są zbyt drogie, a po drugie — samodzielna aplikacja może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Wszystko trzeba przecież robić z głową, dlatego kwestię swojej urody i dobrego wyglądu lepiej powierzyć kosmetyczce, która dysponuje zarówno odpowiednim sprzętem, jak i odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, dzięki czemu pomoże nam odzyskać promienny wygląd, za sprawą różnorodnych zabiegów.

Jednym z najczęściej wykonywanych jest jednak niewątpliwie mezoretapia, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na stosunkowo niewielkie koszty oraz długość utrzymywania się pozytywnych efektów.

Cała tajemnica polega na tym, że podczas zabiegu aktywne substancje doprowadzane są w głąb skóry, gdzie leży przyczyna problemu. Zanim jednak poddamy się terapii, musimy ustalić swoje oczekiwania i potrzeby, ponieważ to pozwoli dobrać idealny dla nas kosmetyk.

Osoby, których skóra straciła promienny blask mogą się zdecydować na kurację witaminową, a ci, którzy od dłuższego czasu walczą z pogłębiającymi się zmarszczkami z pewnością zdecydują się na kwas hialuronowy, a to oczywiście nie koniec możliwości, ponieważ mezoterapia umożliwia wstrzyknięcie właściwie wszystkich substancji, dlatego każdy z nas ma szansę wybrać coś idealnego dla siebie.

Mówiąc „każdy” nie mamy jednak na myśli osób, które mdleją na widok igły, ponieważ to ona jest gwiazdą całego zabiegu. Nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ igła jest naprawdę bardzo cienka i nie wywołuje dużego dyskomfortu, chociaż to również zależy od miejsca w jakim jest aplikowana substancja. To normalne, że skóra twarzy, szyi i dekoltu jest nieco cieńsza i delikatniejsza niż chociażby skóra na pośladkach, dlatego  w takich delikatnych miejscach rzeczywiście może pojawić się krótkotrwały ból, który jednak minie już po chwili.

Jeśli jednak myśl o nim paraliżuje nas tak bardzo, że jesteśmy nawet w stanie zrezygnować z doskonałego wyglądu, możemy zdecydować się również na miejscowe znieczulenie, które całkowicie wyeliminuje ból i sprawi, że złe doświadczenia nie przeszkodzą nam w wykonaniu kolejnej mezoterapii.

Nie wystarczy bowiem zdecydować się na jednorazowe spotkanie, ponieważ ono nie przyniesie właściwie żadnych widocznych efektów. Zadowalający wynik zapewni nam dopiero cała kuracja, składająca się na ogół z kilku powtarzanych po sobie zabiegach, dlatego trzeba to uwzględnić już podczas pierwszej wizyty.

Cała seria zabiegów wiąże się niestety z dosyć wysokimi kosztami, ale na szczęście — również z widocznymi efektami, dlatego chyba warto próbować i walczyć o swój ładny wygląd.

Osoby, które posiadają jeszcze jakiekolwiek wątpliwości informujemy, że mezoterapia jest zabiegiem niewymagającym właściwie żadnych wcześniejszych przygotowań, ani późniejsze rekonwalescencji. Tuż po jej zakończeniu możemy wrócić  do codziennych obowiązków, a niewielkie zaczerwienienia w miejscu ukłuć skutecznie zakryje lekki makijaż. Oczywiście, u niektórych może się pojawić również niewielka opuchlizna, ale na ogół jest ona na tyle mała, że nie musimy się ukrywać przed wzrokiem innych ludzi, bo takie zmiany nie będą zauważalne i znikną po upływie kilku godzin.

Jak widać — mezoterapia to zabieg idealny nie tylko dla kobiet pragnących odmłodzić swoją skórę, ale również dla tych, którzy chcą się pozbyć cellulitu, odświeżyć i nawilżyć swoją skórę lub po prostu dostarczyć jej zastrzyk witamin. Na szczęście swoje pragnienia możemy już zrealizować decydując się na zabieg, za sprawą jakiego będziemy wyglądali dużo lepiej  co z pewnością przełoży się także na lepsze samopoczucie.

cattleyainstytut.pl